Cegły i drewno

Cegły i drewno

Przemysł drzewny polega na efektywnej gospodarce zasobami pozyskanymi z natury. Dlatego każdy materiał powinien być wykorzystany w możliwie największym stopniu. Podobnie rzecz się ma w gospodarowaniu zasobami wodnymi. Połączenie technologii i dbałości o środowisko może przynieść zaskakujące rezultaty.

Korowanie drewna, to ważna czynność w tartaku

Każdy, kto choć raz widział proces, jakim jest korowanie drewna, musiał być pod wrażeniem ogromnej mocy i jednocześnie delikatności korowarki. Są to specjalistyczne urządzenia, które znajdą zastosowanie przede wszystkim w tartakach. Pozwalają na mechaniczne oczyszczenie pozyskanego drewna z kory. Dzięki specjalnej konstrukcji korowanie możliwe jest na drewnie iglastym i liściastym. Ze względu na specyfikę pracy, maszyny do korowania drewna wykonywane są na indywidualne zamówienie. Pozwala to na dobór odpowiedniej dla danego profilu działalności maszyny.

Oszczędnie i ekologicznie. Studnie głębinowe Zamość

Studnie głębinowe (Zamość) umożliwiają dostęp do czystej wody, szczególne w tych miejscach, gdzie nie ma infrastruktury wodociągowej. To również doskonały sposób na oszczędność. Realizacja odwiertu jest możliwa w niemal dowolnym miejscu, jednak szczegółowa analiza hydrologiczna pozwoli na wybór optymalnego miejsca. Doświadczeni pracownicy, dysponujący odpowiednim sprzętem zrealizują usługę zgodnie ze sztuką i wszelkimi normami. W ramach kompleksowego montażu, na życzenie klienta możliwe jest wykonanie przyłącza do budynku oraz montaż pompy głębinowej.

Szafki łazienkowe loftowe. Wysoka jakość i uniwersalne przeznaczenie

Styl loftowy charakteryzuje się połączeniem surowych materiałów z naturalnym pięknem. Loft to styl, który nie ma nic do ukrycia. Charakteryzuje go nieskrępowana dominacja nieotynkowanych cegieł, a wszelkie przewody, skrzętnie ukrywane w innych stylach, tutaj bezwstydnie pokrywają ściany i są doskonale widoczne. Ale loft to też sztuka kompromisu, łącząca  industrialną surowość z miękkim i przytulnym drewnem. Szafki łazienkowe loftowe stanowią optymalny wybór dla miłośników loftowych klimatów. Jednak, dzięki swej uniwersalności i umiejętnemu, bardzo ładnemu zresztą połączeniu materiałów, znajdą również miejsce w wielu innych łazienkach. Nawet w tych, które ze stylem loftowym mają niewiele wspólnego. Przecież o to właśnie chodzi w architekturze, aby łamać schematy oraz uprzedzenia i odważnie wyznaczać nowe trendy.