Dokąd pojedziesz na wakacje?

Dokąd pojedziesz na wakacje?

Wybór miejsca urlopowego wcale nie należy do najprostszych wyzwań. W dzisiejszych czasach praktycznie w kilkanaście godzin jesteśmy w stanie dostać się do każdego miejsca na świecie. Niektórzy szukają niesamowitych wrażeń, inni przede wszystkim skupiają się na zabytkach z poprzednich epok. Wśród nas jest jednak taka grupa, która nade wszystko ceni spokój i wyciszenie. Naładowanie baterii jest jednak obowiązkową częścią naszego życia i warto, abyśmy zrobili to w nasz wymarzony sposób.

Po drugiej stronie Atlantyku

Nowy Jork jest na wyciągnięcie ręki. Jeszcze kilkanaście lat temu cała wyprawa kosztowała naprawdę majątek, na który trzeba było oszczędzać miesiącami. Dotyczyło to nie tylko biletów lotniczych, ale również wszelkiego rodzaju formalności. W dzisiejszych czasach mamy możliwość bezpośrednich lotów z Warszawy na jedno z najwiekszych lotnisk na świecie, jakim jest port lotniczy imienia Johna Kennedy’ego. Aparat cyfrowy to jeden z najpopularniejszych atrybutów turystów zarówno na Times Square, jak również przy Statui Wolności. Warto także wspomnieć o Maddison Square Garden. Jest to nie tylko dom jednej z najbardziej popularnych drużyn koszykarskich na świecie w osobie New York Knicks. Warto wspomnieć o wielu koncertach i wydarzeniach kulturalnych organizowanych właśnie w tej hali.

Relaks nad Morzem Śródziemnym

Cała południowa Europa może pochwalić się zdecydowanie wyjątkowym klimatem. Z jednej strony temperatura jest zdecydowanie wyższa, niż nad polskim morzem. Ze względu jednak na bliskość tak gigantycznego w skali Starego Kontynentu akwenu morskiego, nie jest ona aż tak odczuwalna. Dlatego mnóstwo Polaków wybiera właśnie te regiony Europy na swój wymarzony urlop. Niektórzy wybierają greckie wyspy, świetnie sprawdzające się dla poszukiwaczy spokoju. Nie można jednak zapominać o najwiekszych miastach europejskich. Przecież Rzym czy Barcelona mają do zaoferowania zdecydowanie więcej, niż piękne plaże i wyjątkową temperaturę. To właśnie w tych miastach rodziło się wiele legend, które kształtują całe społeczeństwo do dziś.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

Polska bardzo często nie jest doceniana przez swoich własnych mieszkańców. O ile możemy mieć zastrzeżenia do sposobów rządzenia niezależnie od władzy, o tyle nikt nie jest w stanie zniszczyć naturalnego piękna, jakie możemy podziwiać nad Wisłą. Oczywiście wybrzeże Bałtyku wyróżnia się na tle całej Europy, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Połączenie piaszczystych plaż, wydm, a także lasów iglastych i klifów tworzy wyjątkowy klimat do życia i wypoczynku. Warto także wspomnieć o południu naszego kraju. Urozmaicone pasma górskie zachęcają do przyjazdu zarówno na narciarskie szaleństwo, jak również letnie zdobywanie kolejnych szczytów.