Jak zaaranżować nowoczesny ogród?

Jak zaaranżować nowoczesny ogród?

Ogród nowoczesny powinien być przestrzenią zaaranżowaną w sposób nie tylko stylowy, ale także funkcjonalny. Cechuje go prostota i minimalizm, co w efekcie końcowym składa się na niezwykle komfortową przestrzeń do relaksu i odpoczynku na co dzień. Sprawdź, jak zaaranżować nowoczesny ogród.

Czym charakteryzuje się nowoczesny ogród?

Nowoczesny ogród powinien charakteryzować się przede wszystkim prostotą formy. Powinien panować w nim ład i minimalizm. Każda część ogrodu powinna być dobrze zaplanowana. Nie ma tu miejsca na przepych i mnogość dekoracji. Liczy się przestrzeń i nienachalny design. Przede wszystkim nowoczesny ogród powinien być zadbany i estetyczny, a także nawiązywać do stylu domu, zarówno od wewnątrz jak i na zewnątrz. Dzięki temu całość będzie spójna, a nowoczesny dom z ogrodem staną się azylem, w którym będziemy chcieli spędzać całe dnie. Pamiętajmy, że aranżacja nowoczesnego ogrodu może wymagać odpowiedniego nakładu finansowego. Mimo prostoty i minimalizmu, zastosowane rozwiązania i materiały powinny być najwyższej jakości. Dzięki temu całość będzie prezentować się nienagannie, mimo upływu lat. W nowoczesnych ogrodach często wykorzystuje się beton i stal, które na tle roślin prezentują się doskonale. Podczas aranżacji możemy korzystać z pomocy projektantów, którzy pomogą nam stworzyć ogród marzeń.

Jakie rośliny do nowoczesnego ogrodu?

W nowoczesnym ogrodzie każdy element powinien mieć swoje miejsce. Nie możemy przesadzić z ilością roślin i dekoracji. Przede wszystkim powinniśmy skupić się na trawniku. Powinien on być w nienagannym stanie - idealnie zielony i zawsze odpowiednio skoszony. Już sama pielęgnacja trawnika może okazać się wymagająca. Zrezygnujmy zatem z dużej ilości roślin kwitnących i postawmy na gatunki iglaste oraz bukszpany, czy trawy ozdobne. Świetnym pomysłem będą także donice betonowe, które będą niezwykle stylową ozdobą w nowoczesnym ogrodzie. Możemy w nich posadzić różnego rodzaju krzewy.

Nowoczesny taras

Podczas aranżacji ogrodu bardzo ważnym elementem jest taras. To miejsce, w którym najprawdopodobniej będziemy spędzać najwięcej czasu, dlatego warto zadbać o to, aby było komfortowe i stylowe. Przede wszystkim warto zastanowić się, jaki materiał sprawdzi się do budowy tarasu. Najlepszym rozwiązaniem będzie beton lub deski kompozytowe. Oba materiały są trwałe, odporne na działanie warunków atmosferycznych, dlatego będą prezentować się idealnie o każdej porze roku. Dodatkowo warto zadbać o wygodny komplet wypoczynkowy, a także dodatki. Pamiętajmy tylko, aby nie przesadzić z ich ilością. Mogą to być niewielkie lampki lub poduszki. Całość będzie prezentować się niezwykle nowocześnie i stylowo.