Jak zaprojektować luksusowe wnętrza w swoim domu?

Jak zaprojektować luksusowe wnętrza w swoim domu?

Luksusowe wnętrza to przede wszystkim takie, które cechują się elegancją, dbałością o szczegóły i wysoką jakością materiałów. W takich wnętrzach funkcjonalność idzie w parze ze stylem, szykiem i estetyką. Sprawdź wskazówki, jak zaprojektować ekskluzywne wnętrza w Twoim domu.

Luksusowy salon

Projektując salon w luksusowym stylu bardzo łatwo wpaść w pułapkę i zamiast ekskluzywnego wnętrza efekt finalny może kojarzyć się z kiczem. Dlatego należy pamiętać, aby każdą przestrzeń salonu odpowiednio wcześniej zaplanować. Luksusowe wnętrza powinny być przede wszystkim spójne i estetyczne. Ilość dodatków nie powinna zbytnio przytłaczać. Powinna raczej podkreślać piękno eleganckiego wnętrza. W tego typu salonach zazwyczaj stosuje się płytki marmurowe, które świetnie nadają się na podłogę, ale również schody i parapety. Marmur jest niezwykle szlachetnym i eleganckim materiałem. Jest bardzo wytrzymały, a jego popularność wynika przede wszystkim z aspektów wizualnych. Marmur w luksusowym salonie to strzał w dziesiątkę!

Luksusowa łazienka

Kluczowym pomieszczeniem w ekskluzywnym domu jest oczywiście łazienka. Błogi odpoczynek w idealnie zaprojektowanej łazience kojarzy się nam z luksusem. Jak stworzyć niesamowite i ekskluzywne SPA w swoim domu? Bardzo ważne są przede wszystkim materiały, jakich użyjemy do jej wykończenia. Jednym z popularnych wyborów jest glazura. Płytki łazienkowe z tego materiału występują w różnych kolorach i rozmiarach. Są odporne na działanie wilgoci oraz wahania temperatur. Zazwyczaj wybierane są płytki na wysoki połysk, jednak nie jest to warunek konieczny. Przede wszystkim łazienka powinna być estetyczna i spójna. W luksusowych łazienkach kluczową rolę odgrywa również oświetlenie. Świetnym rozwiązaniem będzie podświetlenie wanny od dołu lub wykorzystanie świateł wokół lustra, co optycznie powiększy pomieszczenie i doda mu blasku.

Luksus wokół domu

Luksus kojarzy nam się z przepięknymi wnętrzami zapierającymi dech w piersi, ale także z relaksem i odpoczynkiem. Nie ma nic przyjemniejszego niż relaks na świeżym powietrzu w przydomowym ogrodzie. Podczas projektowania ekskluzywnego domu nie zapominajmy o tarasie. Jak go urządzić, aby pasował do luksusowych wnętrz? Przede wszystkim powinien się na nim znaleźć komplet wypoczynkowy wykonany z wysokiej jakości materiałów. Pomiędzy nimi powinien znajdować się szklany stolik, który będzie idealnym miejscem na kawę i przekąski. Świetnie sprawdzą się także dobrej jakości markizy tarasowe. Wrocław i wiele innych miast w Polsce to miejsca, w których z powodzeniem znajdziemy firmę oferującą ich montaż. Dzięki temu, będziemy mogli sobie pozwolić na luksusowy odpoczynek na tarasie nawet w najbardziej upalne dni.