Łatwa ciężka praca

Łatwa ciężka praca

Aby końcowy efekt był zadowalający, trzeba ciężko pracować. Czasem jednak pracę można sobie ułatwić, wybierając sprawdzone rozwiązania lub zaufać najnowocześniejszym osiągnięciom techniki. To nie tylko łatwiejsza praca, a przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. A przecież o to głównie nam chodzi.

Studnie przydomowe z polietylenu. Trwała alternatywa dla betonu

Studnie przydomowe od dobrych kilkunastu lat wypierają tradycyjne studnie murowane lub te budowane z betonowych kręgów. Są łatwiejsze w montażu, lżejsze i bardziej wytrzymałe. Polietylen, z którego wykonane studnie nie rdzewieje, jest odporny na szkodliwe działanie środowiska, a modułowa konstrukcja wyklucza jakiekolwiek możliwości przecieków. Studnie sprawdzą się do instalacji armatury wodociągowej oraz przy montażu wodomierzy, w przypadku kiedy nie ma możliwości zainstalowania ich wewnątrz budynków. Aby montaż był łatwiejszy, mamy możliwość wyboru studni o różnych średnicach i głębokościach.

Płyty gliniane. Naturalna odpowiedź na płyty karton-gipsowe

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej poszukujemy materiałów naturalnych. Obok glinianych tynków, farb glinianych pojawiają się płyty gliniane. To naturalna alternatywa dla doskonale znanych płyt kartonowo-gipsowych. Glina jest naturalnym materiałem, a prefabrykowane płyty posiadają te same zalety co powszechnie stosowane, wspomniane powyżej, płyty G-K. Ich montaż jest równie łatwy, a do tego gliniane płyty wyglądają bardzo naturalnie i z pewnością zadowolą miłośników surowych, rustykalnych wnętrz. Również wykończenie powierzchni płyt glinianych jest łatwe i w zasadzie nie różni się od innych materiałów. W zasadzie to tylko wyobraźnia może nas ograniczać w tej kwestii. Płyty gipsowe to naturalny wybór.

Spawarka laserowa. Nowoczesne technologie w służbie naturze

Spawarka laserowa należy do jednych z najbardziej precyzyjnych urządzeń tego typu. Spawanie laserowe gwarantuje powtarzalne spoiny najwyższej jakości. Bez przebarwień, uszkodzeń i odprysków i bez konieczności dodatkowej obróbki mechanicznej. Wysokiej jakości powtarzalny spaw, powtarzalność i szybkość pracy, powodują, że spawarka laserowa sprawdzi się w przemyśle. Dzięki spawarkom laserowym można bezpiecznie łączyć niewielkie elementy o wysokim stopniu skomplikowania, bez dodatkowego spoiwa. Oprócz tego spawanie laserowe jest nietoksyczne i przyjazne dla środowiska naturalnego. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod spawalniczych, takich jak MIG, MAG, TIG.