Łazienka w stylu glamour – zobacz, jak ją urządzić

Łazienka w stylu glamour – zobacz, jak ją urządzić

Połączenie wielu elementów, przepych i złote akcenty to właśnie z tym często kojarzy się styl glamour. Jest on rewelacyjnym rozwiązaniem, jeśli lubisz luksus i przepych. Styl glamour świetnie prezentuje się w przestronnych wnętrzach, gdzie ciężkie dodatki zawsze znajdą swoje miejsce. Jak urządzić łazienkę w tym stylu? Sprawdźmy!

Wykończenie wnętrz w stylu glamour – jakie płytki do łazienki wybrać?

Łazienka jest dość specyficznym miejscem w domu. Przede wszystkim ze względu na jej metraż, a także warunki, jakie tam panują. Wszechobecna wilgoć, częste rozpylanie różnych preparatów i inne niekorzystne warunki wpływają na stan mebli i wykończenia, jakie znajdują się w tym pomieszczeniu. Aby łazienka zawsze dobrze się prezentowała, warto wybrać materiały, które będą wytrzymałe. Do łazienki urządzonej w stylu glamour świetnie sprawdzają się płytki marmurowe, które już same w sobie pięknie zdobią to wyjątkowe pomieszczenie. W połączeniu ze złotą armaturą i delikatnymi dodatkami będą swoistą ozdobą tego pomieszczenia.

Ściany w łazience glamour – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na urządzenie łazienki w stylu glamour, koniecznie trzeba mieć na uwadze wytrzymałość materiałów, jakie są stosowane w tym pomieszczeniu. Jeśli chcesz cieszyć się wytrzymałym materiałem na ścianie dobrym pomysłem jest glazura. Płytki łazienkowe wykonane z tego materiału są niesamowicie odporne na wodę i wilgoć. Dzięki czemu rewelacyjnie sprawdzają się w przestrzeni łazienki. Można w prosty sposób ją czyścić używając detergentów, jakie aktualnie posiadasz w swoim domu. Jest to ponadczasowy i niewymagający materiał, który w połączeniu z innymi elementami i meblami znajdującymi się w łazience będzie prezentował się rewelacyjnie przez bardzo długi czas.

Meble do łazienki w stylu glamour

Meble łazienkowe podobnie, jak wszystkie elementy, które się w niej znajdują, muszą być wykonane z materiałów, które cechują się wysoką odpornością na wilgoć. Meble dodatkowo powinny być odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. W toku życia codziennego bowiem wszelkie otarcia źle odłożone przedmioty, czy rzucone na blat akcesoria nie powinny uszkodzić tych powierzchni. Jakie meble do łazienki są niezbędne? Komody łazienkowe i szafki łazienkowe to meble, które muszą znaleźć się w Twojej łazience. Pomieszczą one wszystko to, z czego korzystasz na co dzień, ale nie chcesz, aby goście czy inni członkowie rodziny na to patrzyli. Zdobione fronty, złote uchwyty, czy dekoracyjne frezy tych mebli sprawią, że rewelacyjnie wpisują się one w łazienkę w stylu glamour.