Mieszkanie o podwyższonym standardzie - czyli jakie?

Mieszkanie o podwyższonym standardzie - czyli jakie?

Coraz częściej słyszy się o mieszkaniach o podwyższonym standardzie. Zwłaszcza w przypadku apartamentów na wynajem lub sprzedaż. Co to właściwie oznacza i jak urządzić takie mieszkanie? Sprawdź!

Wysoka jakość wykonania

Z roku na rok rośnie standard wykończenia mieszkań w Polsce. Przede wszystkim o wysokim standardzie wykończenia mieszkania decydują wykorzystane materiały. Dotyczy to zarówno wykończenia w stanie deweloperskim, jak i "pod klucz". Czego możemy się spodziewać w takim mieszkaniu? Przede wszystkim stolarki okiennej i drzwiowej o wysokich parametrach i izolacji akustycznej. Takie mieszkania powinny być także przestronne i jasne. Przy wykończeniu "pod klucz" liczą się także takie elementy wykończenia, jak podłoga, solidne meble i stylowe dodatki. Chcąc wykończyć mieszkanie w wysokim standardzie, wykorzystajmy płytki marmurowe, zamiast tradycyjnych paneli. Dobrym rozwiązaniem będą także meble na wymiar. Całość powinna być wykończona starannie, z dbałością o najmniejszy szczegół. Wszelkie dodatki i dekoracje powinny uzupełniać wystrój, dodając mu szyku i elegancji.

Niebanalny design

Mieszkania o wysokim standardzie wykończenia cechują się niebanalnym, nowoczesnym designem w każdym pomieszczeniu. Cały wystrój wnętrza powinien być spójny i estetyczny. W łazienkach popularna jest między innymi glazura. Płytki łazienkowe z tego materiału cechują się ogromnym wyborem wzorów i kolorów. Dzięki temu stworzymy łazienkę, która będzie wyróżniać się unikalnym stylem. W mieszkaniu o wysokim standardzie powinno być dużo przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem jest otwarcie kuchni na salon. Dzięki temu mieszkanie będzie jasne i przestronne. Zwróćmy uwagę na detale i zastosujmy jeden styl w całym mieszkaniu. Aby mieszkanie było stylowe i przytulne, zawieśmy delikatne firanki na oknach i zastosujmy nowoczesne, designerskie oświetlenie. Całość warto uzupełnić poduszkami i obrazami na ścianach. Pamiętajmy, aby wszelkie dekoracje były dobrane z wyczuciem. Nowoczesny styl cechuje przede wszystkim minimalizm.

Doskonała lokalizacja

Wysoki standard wykończenia mieszkania to nie wszystko. Na atrakcyjną nieruchomość składa się także lokalizacja, w jakiej się znajduje. Dlatego bardzo ważny jest także widok z balkonu. Widok na park czy rzekę będzie zdecydowanie lepszy niż na sąsiedni blok. Nie zapominajmy także o aranżacji balkonu. Tę przestrzeń również należy uwzględnić podczas wykańczania mieszkania o podwyższonym standardzie. Doskonałym rozwiązaniem będą markizy tarasowe Wrocław, czy inaczej nazywane markizami balkonowymi. To rodzaj zewnętrznych rolet przeciwsłonecznych, które sprawdzą się zwłaszcza latem. Takie udogodnienia również podwyższają standard wykończenia mieszkania.