Pomysły na wykorzystanie drewna w ogrodzie

Pomysły na wykorzystanie drewna w ogrodzie

Drewno to materiał, który doskonale sprawdza się w ogrodzie. Można go wykorzystać nie tylko do różnego rodzaju elementów konstrukcyjnych, ale również dekoracyjnych. Jego naturalna barwa doskonale komponuje się z zielenią roślin. Świetnie sprawdzi się w każdym ogrodzie, niezależnie od stylu. Sprawdź pomysły na jego wykorzystanie!

Mała architektura ogrodowa

Mała architektura ogrodowa to różnego rodzaju obiekty, które zwiększają funkcjonalność otoczenia wokół domu, ale również je upiększają. Drewno możemy na przykład wykorzystać do zbudowania altanki w naszym ogrodzie. Świetnie sprawdzi się jako miejsce do urządzania przyjęć. Dodatkowo, chroni gości, ale również meble przed ewentualnym deszczem. Z drewna powstają także domki ogrodowe. Zazwyczaj sprawdzają się do przechowywania różnego rodzaju narzędzi ogrodowych czy kosiarki. Dodatkowo, stanowią niejako element dekoracyjny ogrodu. Warto również wspomnieć o tym, że popularnym wyborem są drewniane meble ogrodowe. Prezentują się niezwykle stylowo i nowocześnie, a dodatkowo są uniwersalne i sprawdzą się w każdym ogrodzie.

Drewniane donice ogrodowe

Drewno doskonale sprawdza się również w przypadku dodatków i elementów dekoracyjnych. Doskonałym pomysłem są na przykład donice ogrodowe z drewna. Świetnie eksponują piękno roślin i same w sobie wyglądają niezwykle stylowo. Uzupełniają większość aranżacji z drewnianymi altanami czy domkami, tworząc spójną przestrzeń. Drewniane donice są niezwykle uniwersalne. Pasują do nich niemal każde rośliny. Drewno jest trwałe i odporne. Takie donice, jeśli będą odpowiednio impregnowane, mogą posłużyć nam wiele lat.

Drewniany taras

Drewno często wykorzystuje się jako materiał na taras. Jego zaletą niewątpliwie jest elegancki i naturalny wygląd. Doskonale prezentuje się z roślinami oraz elewacją budynku. Świetnie komponują się również z drewnianymi meblami ogrodowymi. Dużą zaletą drewnianych desek jest fakt, że nie nagrzewają się one latem. Dzięki temu możemy chodzić po nich boso. Jeśli będziemy je regularnie i odpowiednio pielęgnować, mogą posłużyć nam przez wiele lat. Wykorzystuje się do tego specjalne oleje, które powodują, że deski są odporne na działanie czynników zewnętrznych, jak deszcz czy promieniowanie UV. Oczywiście, znaczenie ma również to, jaki gatunek drewna wybierzemy. Na taras świetnie sprawdzi się między innymi drewno sosnowe lub świerkowe, a także deski dębowe. Zdecydowanie nie poleca się drewna olchowego czy bukowego.