Salon w ogrodzie? To możliwe!

Salon w ogrodzie? To możliwe!

W ostatnim czasie można zauważyć rosnącą popularność nieszablonowego gospodarowania przestrzeni ogrodowych. Jednym z pomysłów, który zdecydowanie warto rozważyć, jest stworzenie letniego salonu, który na czas cieplejszych miesięcy jest po prostu przenoszony poza mury naszego domu. Jak się do tego zabrać? Podpowiadamy!

Jak przygotować przestrzeń?

Pierwszym krokiem w celu zaaranżowania salonu we własnym ogrodzie jest oczywiście odpowiednie przygotowanie przestrzeni. Warto zacząć od przygotowania podłoża i budowy drewnianego podestu, na którym w dalszej kolejności ustawimy meble i inne elementy wyposażenia. Wiele osób decyduje się również na zadaszenie salonowego kącika, aby ewentualne opady deszczu nie zakłócały mile spędzanego czasu. W tym celu doskonale sprawdzą się np. funkcjonalne i estetyczne daszki szklane. Wrocław czy Mazury – w każdym regionie znajdziesz świetnych dostawców tego typu rozwiązań!

Odpowiednie wyposażenie

Aby środowy salon z powodzeniem spełniał swoją funkcję, musi zostać odpowiednio wyposażony! Czego nie może zabraknąć? Oczywiście mebli! Podstawą są oczywiście wygodne kanapy i fotele, które dodatkowo można nakryć eleganckimi kapami czy poduszkami ogrodowymi. Przyda się również praktyczne miejsce do spożywania posiłków i grania w ulubione gry planszowe. Nie obędzie się zatem bez stołu lub wygodnego, solidnego stolika. Dobrym rozwiązaniem są np. stylowe stoliki loftowe kawowe, które w ostatnim czasie biją rekordy popularności! Pamiętaj również o oświetleniu: najlepiej w formie ogrodowych lampek solarnych, które dodadzą przestrzeni uroku.

Moda na elementy vintage

Wiele osób decydujących się na zaaranżowanie salonu we własnym ogrodzie postanawia również umieścić w nim elementy stylu retro. Dzięki temu tego typu przestrzeń zyskuje wyjątkowy klimat, a przebywanie w niej staje się jeszcze przyjemniejsze! Co konkretnie warto wybrać? Wszystko zależy od tego, czym akurat dysponujesz! Jeżeli nie posiadasz żadnych przedmiotów starej daty, w kadym regionie znajdziesz dziesiątki sklepów z tego typu produktami oraz wielu dostawców podobnych rozwiązań. Wystaczy wpisać do wyszukiwarki pożądane hasło: antyczne lampy Mazury, stara cegła Kielce czy studnie głębinowe Zamość. Cennik poszczególnych przedmiotów jest oczywiście uzalezniony od ich gabarytów czy czasu pochodzenia.

Salon umieszczony w ogrodzie to z całą pewnością niecodzienny pomysł, który staje się jednak coraz częściej wykorzystywany. Dzięki temu możesz miło spędzić czas z rodziną, a nawet zorganizować garden party z prawdziwego zdarzenia!